PROTOKÓŁ ZE SPRAWOZDAWCZEGO ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW ZWIĄZKU RODU ŻÓŁTOWSKICH, KTÓRE ODBYŁO SIĘ 3.09.2020 ROKU NA XXIX ZJEŹDZIE W SIERAKOWIE

Prezes Związku Rodu Żółtowskich Mariusz ze Sztumu otworzył zebranie i powitał przybyłych członków ZRŻ.
Uczczono minutą ciszy pamięć zmarłych członków ZRŻ w okresie czerwiec 2019 – sierpień 2020.
Prezes Mariusz przedstawił sprawozdanie z czteroletniej działalności zarządu. Podziękował za społeczną pracę członkom zarządu na rzecz stowarzyszenia.
Skarbnik, Agnieszka z Wrocławia przedstawiła stan finansowy Związku.
Zarząd otrzymał jednogłośnie absolutorium z czteroletniej działalności. W związku z małą ilością przybyłych na zebranie, które związane było z odwołaniem rezerwacji przyjazdu na zjazd ze względu na obawy związane z panującą pandemią COVID-19, członkowie jednogłośnie zagłosowali za przełożeniem wyborów nowych władz Związku na 2021 rok. Obecny zarząd ma za zadanie zorganizowanie jubileuszowego XXX zjazdu ZRŻ w 2021 roku.
Sekretarz zarządu Kalina z Torunia, złożyła rezygnację z pełnienia tej funkcji. Jednogłośnie członkowie zgromadzenia wybrali na sekretarza związku Elżbietę z Kutna. Zgłoszono kandydaturę na przyjęcie do władz zarządu Andrzeja z Popłacina. Kandydaturę Andrzeja przyjęto jednogłośnie. Andrzej, zajmie się tematyką młodzieżową i historyczną naszego stowarzyszenia.
Ze względu na wysokie koszty dystrybucji kwartalnika, zgromadzeni jednogłośnie zagłosowali za podniesieniem rocznej stawki członkowskiej o 10 zł, będzie to więc 70 złotych rocznie. Jednocześnie zwrócono się z apelem do członków o regularne wpłacanie składek.
Przekazano pozdrowienia od członków i sympatyków naszego stowarzyszenia, którzy nie dojechali na XXIX Zjazd ze względu na obawy związane z pandemią COVID-19.
Nowi Żółtowscy, Ewa i Piotr z Oświęcimia przedstawili się zebranym. Pragną być przyjęci w poczet członków ZRŻ.
Poruszono kwestię zorganizowania jubileuszowego zjazdu w centralnej Polsce. Mamy nadzieję, że na ten wspaniały trzydziestoletni jubileusz przyjedzie dużo osób. Chcemy jak najgodniej uświetnić to wydarzenie, zapraszając m. in. media.
Prezes Mariusz wspomniał o projekcie i wykonaniu pamiątkowego medalu przez Jarka ze Skierniewic.
Agnieszka z Wrocławia planuje założenie profilu konta społecznościowego Związku Rodu Żółtowskich na FB.
Prezes poruszył sprawę od lat rozważaną przez nasz Związek, a mianowicie, postawienie w miejscowości Żółtowo na Mazowszu, skąd wywodzi się Ród Żółtowskich, głazu z przymocowaną tablicą informującą o pochodzeniu naszego Rodu. Ze względu na formalności techniczno–prawne i finansowe związane z wykupem prywatnego gruntu, niestety jest to obecnie nierealne.

Protokołowała: ELŻBIETA z Kutna

3 thoughts on “PROTOKÓŁ ZE SPRAWOZDAWCZEGO ZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA CZŁONKÓW ZWIĄZKU RODU ŻÓŁTOWSKICH, KTÓRE ODBYŁO SIĘ 3.09.2020 ROKU NA XXIX ZJEŹDZIE W SIERAKOWIE

 1. Odpowiedź dla pani Marioli z Berlina pisze:

  Jest nam bardzo miło, że odwiedza Pani naszą stronę, a także interesuje się swoimi korzeniami. Zachęcam do przyjazdu do Polski na nasz corocznie organizawany zjazd Związku Rodu Żółtowskich. Byłaby możliwość poznania potomków naszej wielkiej rodziny wywodzących się z różnych gałęzi i linii rozsianych po całym świecie
  Elżbieta Żółtowska

 2. Zultowski pisze:

  Mama umarlla 2009 byl czas moja starsza siostra interesowala sie korzeniami rodziny ale niestety tez przetwczesnie odeszla majac nie spelna 60 alt
  Duzo czytalam rodziny naszej chistorie !

 3. Zoltowsty pisze:

  Hallo jestem nowa na portalu mieszkam w berlinie 26 lat i czesto odwiedzam Strome bo sawsze interesowalo mnie pochodzenie rodziny !!!
  Wiem od mojego dziadka mojego taty skad pochodzi nasza rodzina zawsze mnie inspirowalo ! Rodzice juz nie zyja 2000 tata a Mama 2090 bardziej mnie zaglebia korzenie rodziny !
  Z opowiadam co slyszalam z opowiadan wieczornych z kond pochodzi nacha rodzina jestem dumna !!!
  Pozdrowienia od rodziny Zoltowslch to ja Mariola i mysle moja corka Karolina jest ostatnim czlonkiem rodziny ktura mogla by sie mogla gemeldet dise porteil ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.