Polski Neptun na Helu

15 sierpnia 2020 r. odbyła się na Helu wspaniała uroczystość odsłonięcia rzeźby Neptuna w obecności przedstawicieli władz Polski, zaproszonych gości z Włoch, a także przedstawicieli Związku Rodu Żółtowskich.
Rzeźba Neptuna na Helu jest wzorowana na posągu Neptuna z Bolonii – która oczarowała autora.
Arkadiusz Żółtowski z Płocka spełnia swoje marzenie i nad polskim morzem stawia posąg rzymskiego boga wód. Przedsięwzięcie to, było ogromnym wyzwaniem, pełnym trudu i zaangażowania wielu osób – ogromnym, bo wykonana z jednego bloku granitu portugalskiego o wadze 34. ton.
Rzeźba natomiast o wys. 3,4 metry waży 2,3 tony. Można sobie wyobrazić ile zapału i wytrwałości trzeba mieć, aby „udźwignąć” to marzenie.

Ogromne podziękowania dla członka naszego rodu Arkadiusza Żółtowskiego, za wręczenie pamiątkowych medali przedstawicielom zarządu Związku Rodu Żółtowskich, przybyłych na odsłonięcie rzeźby „Polskiego Neptuna” na Helu.

1 thoughts on “Polski Neptun na Helu

  1. Przyjemność po mojej stronie. Jeśli ktokolwiek z Rodu będzie w Helu, to polecam aby udał się do Ratusza i przedstawił się Burmistrzowi Wądołowskiemu. Powiedzcie, że jesteście członkami Rodu Rodziny Żółtowskich których herb jest na Neptunie i że powiedziałem, że jak się burmistrzowi ukłonicie ode mnie to dostaniecie taki medal pamiątkowy ( środek płatniczy w Helu :)) a może też Album zdjęciowy. Arek Ż

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *