Drodzy Kuzyni. Podczas wycieczki w czasie XX Zjazdu rozpoczęliśmy dyskusję o pozostawieniu śladu materialnego Żółtowskich na Mazowszu.W rachubę wchodzi Mochowo, gdzie funkcjonuje gimnazjum im.Generała Edwarda Żółtowskiego a miejscem lokalizacji miałby być skwer znajdujący się za kościołem przed frontem szkoły.Urząd Gminy wstępnie wyraża zgodę i ofiaruje nam jeden z kamieni będących własnością gminy.Sądzimy,że na głazie winna się znaleźć tablica z napisem-zarząd oczekuje propozycji dotyczącej treści tego napisu.Sądzimy, że o głaz zadba szkoła, którą Związek zamierza objąć patronatem. Inną i niemniej ciekawą jest propozycja Kici ze Szczęsnego aby w Żółtowie postawić murowaną kapliczkę w pobliżu drogi.Z technicznego punktu widzenia jest to trudniejsze przedsięwzięcie-wymaga zgody zarządcy drogi, projektu architektonicznego, zezwolenia na budowę,samego wykonawstwa i wreszcie dbałości o jej utrzymanie.Piszcie, co sądzicie o tych propozycjach.Mariusz ze Sztumu.