Pożegnanie Elżbiety Żółtowskiej


Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 27 stycznia br. odeszła od nas na zawsze śp. prof. dr hab. Elżbieta Żółtowska z Łodzi.

Zapamiętamy Ją jako osobę skromną i cichą, niemal niezauważalną, której wkład w powstanie i funkcjonowanie Związku Rodu Żółtowskich jest nie do przecenienia.

Wydała na świat i wychowała w duchu patriotycznym inicjatora i współzałożyciela Związku, tragicznie zmarłego śp. Michała, wraz z mężem kontynuowała i opublikowała dzieło Jego życia, jakim jest Genealogia Rodu Żółtowskich pozwalająca nam odnaleźć swoje korzenie i powiązania rodzinne.

W ostatnim czasie pracowała nad drugim uzupełnionym wydaniem Genealogii, nie zarzucając przy tym aktywności naukowo-dydaktycznej.

W czasie spotkań rodzinnych potrafiła znaleźć dla każdego ciepłe słowo. Można śmiało powiedzieć, że była jednym z filarów naszego Związku. Odeszła tak, jak żyła – cicho i niezauważalnie.

Pożegnaliśmy Ją w dniu 2 lutego 2015 r. po mszy św. odprawionej w kaplicy cmentarza rzymskokatolickiego p.w. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi. Licznie żegnali Ją współpracownicy z uczelni, studenci, sąsiedzi, przyjaciele, rodzina oraz delegacja Związku Rodu Żółtowskich.

Serdeczne wyrazy współczucia składamy mężowi i synowi zapewniając o zachowaniu Jej osoby w godnej pamięci.

Prezes i Zarząd Związku Rodu Żółtowskich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *