Nasi milusińscy

Nazywam się Michał [Mieczysław] Żółtowski, jestem synem Sławomira i Hanny Żółtowskich ze Szczecina. Mam 16 lat i jestem uczniem I klasy IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa – tego samego, które przed prawie 30 laty ukończył mój tata.

Od dzieciństwa moją największą pasją jest sport. W wieku 6 lat pływałem już wszystkimi stylami. W roku 2001 zająłem 2 miejsce w punktacji ogólnej w cyklu zawodów pływackich Szkół Gimnazjalnych w Szczecinie. Od 5. roku życia zacząłem jeździć na nartach i desce snowboardowej. Po kilku latach rozstałem się z nartami, pozostała pasja do snowbordu. Od 6. roku przez 5 lat ćwiczyłem aikido w Autonomicznej Akademii Aikido senseja Jacka Wysokiego (6 dan).

Latem deskę śnieżną zamieniam na deskorolkę. W roku 2002 wraz z kolegami nagraliśmy film krótko-metrażowy o sportach ekstremalnych (deskorolka), który został nagrodzony w Warszawie na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych. Podobno w 2003 film zdobył wyróżnienie, tym razem w kategorii deski snowbordowej.

Dodatkowo pasjonuje mnie gra w tenisa, uprawiam ten sport nie wyczynowo, ale dla przyjemności, jestem również sędzią tenisowym.

W ostatnich latach zainteresowałem się nurkowaniem, poznałem tajemnice tego sportu i zdobyłem I i II stopień płetwonurka. W przyszłości, jak osiągnę odpowiedni wiek, zamierzam zdobyć uprawnienia instruktora nurkowania. W roku 2002 dla bezpieczeństwa przebywania w wodzie uzyskałem patent młodszego ratownika.

Od dwóch lat pływam jako załogant na tzw. 470 – łódce klasy olimpijskiej – wraz z moim przyjacielem Arturem Lenkowskim – sternikiem. W tym roku startowaliśmy w wielu prestiżowych regatach. Byliśmy między innymi: w Szwajcarii na Mistrzostwach Europy, w Kilonii, na jednej z edycji regat o Puchar Świata. Braliśmy również udział w wielu regatach w Polsce. Na koniec sezonu odbyły się Mistrzostwa Polski w Klasie „470”, po ciężkiej walce zdobyliśmy brązowy medal. Do zdobycia srebrnego i dostania się do szerokiej kadry olimpijskiej zabrakło nam tylko 2 punktów.

Kończąc sezon w rodzinnym mieście Szczecinie wzięliśmy udział w 55. Regatach Jesiennego Wyścigu o Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie. Zdobyliśmy w nich zaszczytne pierwsze miejsce. Wręczono nam puchar przechodni, który będzie czekał do następnych regat w naszym Jacht Klubie AZS Szczecin. Jesteśmy obecnie członkami kadry wojewódzkiej i kadry juniorów Polski w kategorii „470”. Za kilka dni (12 marca 2004) wyjeżdżam na zgrupowanie treningowe do Hiszpanii.

Jeżeli moje obowiązki pozwolą, to jak zwykle bardzo chętnie przyjadę na Zjazd Rodu, pozdrawiam i do zobaczenia.

Michał Żółtowski ze Szczecina

Michał

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *